• Wpisów: 1068
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 16:47
  • Licznik odwiedzin: 82 051 / 3168 dni
 
darkbeauty
 
Jeszcze kilka dość istotnych kwestii w sprawie używania kwasów :)

1. Jak już wspomniałam, używanie filtrów o wysokim faktorze i to nie tylko w słoneczne dni, ale niezależnie od pogody. Istnieją co prawda kwasy, które teoretycznie nie powinny dawać fotoreakcji, ale lepiej jednak na zimne dmuchać.
2. Kurację najlepiej przeprowadzić w okresie jesiennym i wczesnowiosennym, kiedy słońce nie operuje zbyt mocno i przeważają dni pochmurne.
3. Kosmetyków z kwasami najlepiej używac tylko na noc, aby nie narazić się na ewentualne fotopodrażnienia. Niektóre kremy na ulotkach mają informację, aby używać ich również na dzień, ale jeśli chodzi o moje preferencje osobiste - nie ryzykowałabym.
4. Zastosowanie kwasów może wiązać się z początkowym pogorszeniem stanu cery. To dlatego, że złuszczeniu ulegają wierzchnie warstwy naskórka, a zanieczyszczenia pod nimi ukryte "wychodzą" na zewnątrz i mogą powodować wykwity. Systematyczność i nie przerywanie kuracji powinno skutkować dokładnym oczyszczeniem, po pewnym czasie następuje poprawa kondycji skóry.
5. Kwasy [zwłaszcza wyższe stężenia] lubią wysuszać skórę, dlatego należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu. Można używać kremów na dzień o takim działaniu, można też np co 2 lub 3 noc odstawić preparat z kwasami na rzecz mocnego nawilżenia.

kdt.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.