• Wpisów: 1068
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 16:47
  • Licznik odwiedzin: 82 051 / 3168 dni
 
darkbeauty
 
Kilka słów o mnie, a właściwie o mojej cerze.

Uważam, że takie wprowadzenie jest niezbędne, aby móc zrozumieć i ewentualnie porównać działanie kosmetyków, w końcu dobiera się je pod kątem właśnie rodzaju cery i pozwala to uniknąć potem niedomówień lub nieporozumień.

Zatem - generalnie moją cerę określić można mianem mieszanej. Mam skórę dość słabo nawilżoną [wg badań, które można zrobić sobie w drogeriach Natura - jakieś 33%].
Do tego ma tendencję do przetłuszczania się z strefie T - zwłaszcza czoło i nos, broda troszkę mniej. Poziom natłuszczenia wg wspomnianego czytnika drogeryjnego - ok 65%.
Policzki zdecydowanie suche.
Za to bardzo wysoka elastyczność - powyżej 90%.
Skłonność do 'nieprzyjemnych niespodzianek' - każdy wie, o co chodzi :P aczkolwiek nie jest to trądzik. Całe szczęście nie są to jakieś tragiczne niespodzianki, niemniej jednak lepiej, aby ich nie było :x
To tak ogólnie.

Obecnie natomiast zauważyłam, że moja skóra stała się sucha na całym obszarze twarzy, niedoskonałości zniknęły zupełnie, powiązane jest to z nieco inną gospodarką hormonalną. Wspominam o tym, gdyż zostanie to potem uwzględnione przy opisie zastosowanej pielęgnacji.

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.